fbpx

06 czerwca 2017 Rekordowa frekwencja na targach Texprocess i Interzum 2017. Podsumowanie firmy Allcomp.

Tegoroczne wydarzenia w Niemczech – Targi Texprocess we Frankfurcie i interzum w Kolonii przerosły oczekiwania zarówno organizatorów, jak i wszystkich wystawców. Frekwencja gości, poziom zainteresowania, ilość atrakcji wskazują na ciągły rozwój branży meblowej jak i szeroko rozumianej tekstylnej.

Organizatorzy obydwu imprez ogłaszają, że były to największe wydarzenia, jakie do tej pory udało im się zorganizować. Ponad 47,500 gości i 14% wzrost na targach Texprocess, w stosunku do poprzedniej imprezy w 2015r, oraz 69,000 odwiedzających i 19% wzrost na targach interzum w porównaniu do poprzedniej edycji. Ale po kolei.

Texprocess 2017

Texprocess

Texprocess, czyli targi dla producentów w branży tekstylnej ściągnęły w tym roku 1,789 wystawców ze 114 państw świata. Podczas 4 dni targowych dane nam było wspólnie odkrywać najbardziej innowacyjne produkty z dziedziny tekstyliów technicznych oraz najnowsze rozwiązania z zakresu ich przetwarzania. Po odwiedzinach wielu interesujących stoisk można odnieść jedno wrażenie – Przemysł 4.0, funkcjonalne tekstylia i inteligentne rozwiązania technologiczne przestały być już tylko trendem przyszłości. Zarówno organizatorzy, producenci, wystawcy jak i goście zapowiadają, że branża tekstylna rozwija się prężnie, dynamika wzrostu jest duża, a przyszłość maluje się w pięknych barwach. Produkcja odzieży i branża tekstylna pokazują się jako sektory o dużej dynamice rozwoju.

Aż 33% gości odwiedzających imprezy towarzyszące targom, takie jak np. konferencje i spotkania branżowe, wskazują na to, że sytuacja ekonomiczna branży jest dobra.

Kolejna edycja spotkania zaplanowana jest na dni 14 do 17 maja 2019.

Firma Allcomp Polska, podczas tegorocznych targów we Frankfurcie, zaprezentowała swoje najnowsze rozwiązania dla krojowni tekstylnej – cutter do automatycznego rozkroju wielowarstwowego Unicut one.5 | Prime. Codzienne prezentacje, podczas których prezentowano prawdopodobnie najszybsze rozwiązanie do rozkroju tekstyliów, ściągały zawsze ciekawych nowych rozwiązań technologicznych obserwatorów.

Interzum 2017

Interzum

Wydarzenie w Kolonii dedykowane wszystkim zagadnieniom związanym z meblami i ich produkcją, oraz wnętrzami, zgromadziło tym razem 1,732 wystawców ze 152 państw świata. Motywem przewodnim stały się innowacje w produkcji mebli oraz konstrukcji i wyposażenia wnętrz. Uwagę gości ściągały materiały, technologie i zaskakujące podejście do designu. Duża ilość wydarzeń dodatkowych koncentrowała się na takich globalnych trendach jak zrównoważony rozwój, digitalizacja i mobilność. Targi w Kolonii, jako największe targi na świecie mebli, wnętrz i ich designu, pozwoliły za zebranie w jednym miejscu, jednym momencie czołowych reprezentantów technologii, dostawców i producentów z tego sektora. Daje to wyraźny sygnał, że branże te nie tylko rozwijają się, ale i dynamicznie podążają za trendami. Możemy także zauważyć, że dostawcy i producenci skutecznie wprowadzają innowacje trzymając rękę na pulsie oraz znając zagadnienia współczesnego świata.

Już zapowiedziane kolejne spotkanie na targach interzum będzie miało miejsce za dwa lata, w dniach 21 do 24 maja 2019 roku.

Rozwiązania Unicut prezentowane przez Allcomp Polska ponownie spotkały się z dobrym przyjęciem. Przedstawiony cutter One.5 | Prime okazał się strzałem w dziesiątkę dla odwiedzających targi producentów mebli tapicerowanych. Zwracali uwagę na użyteczność maszyny do automatycznego lagowania tkanin – lagowarki Unicut Aero. Największe wrażenie zrobiła niesamowita prędkość rozkroju podczas przesuwu i jakość wykrojów na materiałach tapicerskich wykonana na cutterze Unicut One.5 | Prime.

Przyspiesz pracę krojowni!

Premierowo zaprezentowane na niemieckich targach rozwiązanie dla krojowni tekstylnych może okazać się przełomowym dla właśnie Twojej produkcji. Dni targowe były dobrym miejscem na spotkania i rozmowy o optymalizacji pracy krojowni w Twoim zakładzie. Wierzymy, że zaprezentowaliśmy się z dobrej strony i że wspólnie możemy znaleźć rozwiązanie właśnie dla Ciebie. Nie zostawiajmy więc na jutro tego, co możemy zrobić już dziś. Jeśli borykasz się z bolączkami, jeśli rynek stawia przed Tobą wyzwania, którym coraz trudniej podołać, jeśli szukasz idealnie dopasowanych do Twojego profilu produkcji rozwiązań technologicznych i softwarowych – jesteśmy dla Ciebie. Jeśli tylko poszukujesz oprogramowania do przygotowania i optymalizacji układów kroju, oraz linii technologicznych na krojownię tekstylną – automatycznych lagowarek, stołów i maszyn do automatycznego rozkroju materiałów i tkanin skontaktuj się z nami już dziś, umów na spotkanie podczas którego postaramy się znaleźć sposób na przyspieszenie Twojego biznesu i uproszczenie pracy Twojej i Twojej załogi.

zostaw swoje dane

a my skontaktujemy się z Tobą