
“Rozwiązania UNICUT zrewolucjonizowały produkcję, zwiększyły tempo i nadały dynamikę pracy na krojowni.”
“Rozwiązania UNICUT zrewolucjonizowały produkcję, zwiększyły tempo i nadały dynamikę pracy na krojowni.”
Od samych początków, kiedy pierwsze biustonosze były szyte przez samą Panią Prezes, aż po dzień dzisiejszy, kiedy nadal Pani Kinga akceptuje każdy model, którzy opuszcza pracownię firma Kinga dostarcza produkty najwyższej jakości. Marka, które uznanie i zdobyła nie tylko w Polsce, stale poszerza gamę swoich produktów. Bielizna sygnowana logiem KINGA jest w całości zaprojektowana i wyprodukowana w Polsce, co niewątpliwie jest dodatkowym atutem.
Polecam firmom, które mają jakieś zakłady produkcyjne zakup cuttera i lagowarki. Bo to po prostu przyspiesza pracę i ułatwia!
Ala Antonowicz, Operator maszyny Unicut 3C50 w firmie Kinga
Co wspólnego mogą mieć wytrzymałe, masywne maszyny z estetyką i delikatnością damskiej bielizny? I jakie przełożenie może mieć zastosowanie tych pierwszych, na opłacalność procesu produkcyjnego drugich? Odpowiedzi na te pytania poznała firma Kinga, duży i znany producent
damskiej bielizny z Białegostoku, która wyposażyła swój park maszynowy w zaawansowane technologicznie maszyny UNICUT do lagowania i rozkroju tkanin.
Firma Kinga istnieje na rynku od ponad 20 lat, obecnie zatrudnia 140 osób, a jej świeże podejście biznesowe uwidacznia się w kolejnych nowych kolekcjach wypuszczanych na rynek. Produkowany asortyment obejmuje między innymi biustonosze, figi damskie, gorsety i koszulki. Używane do produkcji materiały są drogie, a wzory unikatowe. Wkład surowcowy obejmuje delikatne dzianiny, satyny, atłas i żakard. Jak wspomina Pani Kinga Lesisz, Prezes i właścicielka firmy Kinga, to właśnie wysokie koszty surowcowe skłoniły firmę do rozważenia inwestycji w nowe technologie. „Tkaniny, których używamy, są drogie i każdy zaoszczędzony metr to dla nas odczuwalne obniżenie kosztów.” – opowiada Pani Prezes. Dodatkowo rynek z dużym zainteresowaniem przyjmował nowe kolekcje produktowe i firma musiała zmierzyć się ze stale rosnącą liczbą zamówień. „Od paru lat chcieliśmy mieć nowoczesną linię produkcyjną. Zastanawialiśmy się, co kupić, gdzie kupić, u kogo kupić.” – dodaje Pani prezes i jak opowiada, przy wyborze – „Przede wszystkim zaważył serwis, dostępność i szybkie reagowanie na usterki – to jest dla nas bardzo ważne. Wśród wielu światowych ofert zwyciężyła firma Allcomp z Polski.” Na początku współpracy pomiędzy firmami zdarzył się przyjemny incydent. Tak przytacza historię początków współpracy właścicielka – „Z racji tego, że w firmie zajmuję się również projektowaniem i po prostu lubię mieć wszystko dopracowane do perfekcji, poprosiłam firmę Allcomp o zmianę koloru maszyny z szarego na beż aby pasował do naszego wystroju wnętrz. Firma Allcomp przychyliła się do mojej propozycji. Moja krojownia jest w kolorze beżowo – brązowym, w związku z czym mam maszynę w niestandardowym, jedynym w swoim rodzaju kolorze na świecie.” Dziś, z perspektywy czasu Pani Prezes za uważa – „Rozwiązania UNICUT zrewolucjonizowały produkcję, zwiększyły tempo i nadały dynamikę pracy na krojowni. Dzięki maszynie do automatycznego rozkroju tkanin jesteśmy w stanie zachować idealną symetrię i precyzję wycinanych elementów, co w ogromnym stopniu wpłynęło na zwiększenie wydajności szwalni. Zakup pozwolił nam przyjmować więcej zamówień i zwiększyć produkcję otwierając tym samym możliwości dalszego rozwoju i otwarcia na nowe rynki. Bardzo ważne jest dla nas również wsparcie posprzedażowe ze strony firmy Allcomp Polska. Firma wspierała nas podczas wdrożenia i cały czas monitoruje jego efekty. Czujemy, że w razie potrzeby jest w gotowości by nam pomóc. Bardzo się cieszę, że polska firma produkuje tak ciekawą technologię.”
To, że mamy nową linię technologiczną na krojowni bezsprzecznie wpłynęło na to, że mamy dużo mniejsze zużycie materiałów. Ja myślę, że na dzień dzisiejszy ani ja, ani koleżanki nie wyobrażają sobie pracy bez tego sprzętu. Niesamowite jest to, jak maszyny przyspieszyły pracę.
Aneta Tomczak, Technolog bielizny w firmie Kinga