fbpx

20 czerwca 2017 Jaka przyszłość czeka branżę meblarską? Podsumowanie konferencji „Profesjonaliści dla Profesjonalistów”

Firma Allcomp Polska miała przyjemność uczestniczyć 09-10 czerwca w VIII edycji spotkania seminaryjno-konferencyjnego „Profesjonaliści dla Profesjonalistów”, które w tym roku odbyło się na terenie SGGW w Warszawie.

Ideą imprezy jest spotkanie przedstawicieli firm branży meblarskiej, które ma na celu wymianę doświadczeń, poglądów ale przede wszystkim możliwość uczestniczenia w bezpłatnych szkoleniach i warsztatach.

Podczas licznych paneli i prelekcji rozmawiano o sposobach na optymalizacje produkcji, nowoczesnych materiałach, oprogramowaniu do tworzenia szablonów czy nawet o możliwości pozyskania dotacji z UE. Próbowano również odpowiedzieć na pytanie: jaka przyszłość czeka polskie meblarstwo?

Specjaliści z firmy Allcomp Polska wygłosili dwie prelekcje na tematy:

  • „Meblarzu szanuj swój materiał”
  • „Maszyny do rozkroju tkanin – o czym rozmawiają, kiedy ich nie słyszysz?”

Pierwszy traktował o możliwościach zaoszczędzenia jednego z najbardziej cennych surowców produkcyjnych – materiału tekstylnego, dzięki wykorzystaniu nowoczesnego oprogramowania CAD/CAM do tworzenia wykrojów i nestingu – Efi-Optitex.

Drugi natomiast nawiązywał do idei przemysłu 4.0., która powoli staję się faktem w wielu zakładach produkcyjnych. Maszyny UNICUT przygotowywane w zgodzie z tym nurtem mogą być stosowane do zbudowania nowoczesnej, inteligentnej krojowni.

Firma Allcomp przeprowadziła również bezpłatne, dwudniowe warsztaty. Uczestnicy poznali podstawy konstrukcji szablonów i możliwości optymalizacji układów kroju za pomocą światowej klasy programu CAD/CAM – Efi-Optitex.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za udział, oraz partnerom za współorganizację i już dziś zapraszamy na kolejne edycje wydarzenia.

zostaw swoje dane

a my skontaktujemy się z Tobą