fbpx

26 stycznia 2018 Podsumowanie roku 2017

Tradycyjnie z końcem stycznia publikujemy nasze podsumowanie ubiegłego roku. Zostańcie z nami na chwilę i pozwólcie zabrać się w krótką podróż. W paru zdaniach i na kilku zdjęciach podsumujemy to, co wydarzyło się w branży, oraz w życiu firmy Allcomp Polska i jej Pracowników, w ciągu minionych miesięcy.

LUTY

4 Design Days i Forum Branży Meblowej

W lutym wzięliśmy udział w II Edycji 4 Design Days i Forum Branży Meblowej w Katowicach w miejscu o bardziej ciekawej architekturze – w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Pod patronatem magazynu „Meble Plus” Forum Branży było jednym z głównych wydarzeń 4DD. Było to spotkanie dla profesjonalistów, platforma dyskusji i wymiany myśli w gronie producentów, designerów, dostawców technologii i nabywców.

4DD odwiedziło ponad 5.000 gości biznesowych, 300 prelegentów, którzy wystąpili na 40 sesjach tematycznych. Pomiędzy 16 a 19 lutego MCK w Katowicach odwiedziło łącznie 25.000 osób. Kulminacją i podsumowaniem dla Forum była Gala wręczenia nagród w konkursie „Meble Plus – Produkt 2017”. Podczas uroczystego ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w XV jubileuszowej edycji tego konkursu na najlepsze produkty, wyróżniono w różnych kategoriach (np. zestawy wypoczynkowe, sofy, meble mieszkaniowe, sypialnie i inne ) m.in. takich producentów mebli: Wajner Meble, Stagra Meble, Stella/Grupa Poldem, Gala Collezione, Black Red White, Meble Wójcik, PMW, Szynaka Meble, Libro, Fabryka Mebli Forte, czy Noti. Jednym z patronów części wydarzeń, konkursu i gali, była m.in. już po raz kolejny firma Allcomp Polska, polski producent maszyn do automatycznego rozkroju tapicerki meblowej.

Artykuł: https://www.allcomp.pl/4design-days-oraz-xv-gala-mebli-plus-nami/

Marzec

Gala Pracownika Roku firmy Allcomp Polska

Marzec był ważnym miesiącem dla całej firmy Allcomp Polska. Coroczny wyjazd integracyjny w tym roku przybrał nową formułę. Po raz pierwszy stał się I’ą Galą Pracownika Roku firmy Allcomp. Cały zespół ludzi odpowiedzialnych za tworzenie polskich maszyn Unicut do rozkroju tkanin i materiałów, dostarczaniu najlepszych rozwiązań do optymalizacji pracy na krojowniach tekstylnych, wziął udział w wystawnej gali.

Targi Meble Polska 2017

Na coroczną święto branży meblowej do MTP Poznań zjechali odwiedzający z ponad 50 krajów świata. Przez 4 dni targowe swoją ofertę prezentowało ponad 300 firm. Aż 32 % z ponad 21.000 zwiedzających te największe kontraktacje meblowe w Europe środkowo-wschodniej stanowili zagraniczni goście. Jeden z wystawców, firma Forte, na 25-lecie swojej firmy zaprezentowała się ze stanowiskiem o powierzchni aż 900m kwadratowych. Odwiedziliśmy targi, żeby pogratulować naszym Partnerom sukcesów i niesamowicie prężnego rozwoju.

Promatap 2017

11. Edycja konferencji o charakterze wystawienniczo-seminaryjnym ProMaTap była kolejnym punktem w naszym marcowym kalendarzu. W trakcie 2 dni w Łodzi zaprezentowali się dostawcy maszyn, narzędzi, akcesoriów i materiałów dla producentów mebli tapicerowanych, materacy, czy tapicerki samochodowej. Wydarzenie odwiedziło 300 gości ze 135 firm. Głównym celem wydarzenia była możliwość przeprowadzenia rozmów i spotkania się w gronie profesjonalistów. Interesujące były także wystąpienia gości specjalnych, jak np. trenera Piotra Tymochowicza, czy projektantów Henryka Stawickiego i Krystiana Kowalskiego.

Pierwszego dnia swoją prezentację pod tytułem „Automatyczna krojownia, dlaczego opłaca się w branży meblowej” wygłosił Andrzej Zając, prezes Allcomp Polska. Na stoisku Allcomp Polska prezentowaliśmy rozwiązania do rozkładania i rozkroju tekstyliów – lagowarkę Unicut Aero oraz cutter do rozkroju wielowarstwowego Unicut One.5. Oprócz tego mieliśmy okazję przedstawić funkcjonalności programu Unimanager służącego do zarządzania produkcją krojowni tekstylnej.

Artykuł: https://www.allcomp.pl/promatap-2017-podsumowanie/

Maj

Targi Texprocess 2017 oraz interzum 2017

Organizatorzy obydwu imprez ogłosili, że były to największe wydarzenia, jakie do tej pory udało się im zorganizować. Ponad 47,500 gości i 14% wzrost na targach Texprocess, w stosunku do poprzedniej imprezy w 2015r, oraz 69,000 odwiedzających i 19% wzrost na targach interzum w porównaniu do poprzedniej edycji. Frekwencja gości, poziom zainteresowania, ilość atrakcji wskazują na ciągły rozwój branży meblowej jak i szeroko rozumianej tekstylnej.

Podczas majowych targów w Niemczech zaprezentowaliśmy nasz najnowszy cutter do automatycznego rozkroju wielowarstwowego Unicut one.5 | Prime. Linia technologiczna przeznaczona dla krojowni tekstylnej została zaprojektowana w nawiązaniu do koncepcji Przemysłu 4.0. Codzienne pokazy we Frankfurcie na stoisku Allcomp Polska, podczas których prezentowaliśmy najszybsze rozwiązanie do rozkroju tekstyliów, ściągały zawsze obserwatorów ciekawych nowych rozwiązań technologicznych. Przedstawiony cutter One.5 | Prime okazał się strzałem w dziesiątkę także dla odwiedzających targi w Kolonii producentów mebli tapicerowanych. Zwracali uwagę na użyteczność maszyny do automatycznego lagowania tkanin – lagowarki Unicut Aero. Największe wrażenie zrobiła niesamowita prędkość rozkroju podczas przesuwu i jakość wykrojów na materiałach tapicerskich wykonana na cutterze Unicut One.5 | Prime.

Artykuł: https://www.allcomp.pl/rekordowa-frekwencja-na-targach-texprocess-i-interzum/

Czerwiec

Profesjonaliści dla Profesjonalistów

VIII edycja konferencji „Profesjonaliści dla Profesjonalistów” dla branży meblowej, która odbyła się w dniach 9-10.06. na SGGW w Warszawie była miejscem i czasem spotkań dla wszystkich producentów mebli, praktyków oraz studentów kształcących się na przyszłych menedżerów produkcji. Podczas licznych paneli i prelekcji rozmawiano o sposobach na optymalizację produkcji, o nowoczesnych materiałach, oprogramowaniu do tworzenia szablonów, czy nawet o możliwości pozyskania dotacji z UE. Próbowano również odpowiedzieć na pytanie: jaka przyszłość czeka polskie meblarstwo? Specjaliści z firmy Allcomp Polska wygłosili dwie prelekcje na tematy: „Meblarzu szanuj swój materiał” oraz „Maszyny do rozkroju tkanin – o czym rozmawiają, kiedy ich nie słyszysz?”. Przeprowadziliśmy również bezpłatne, dwudniowe warsztaty. Uczestnicy poznali podstawy konstrukcji szablonów i możliwości optymalizacji układów kroju za pomocą światowej klasy programu CAD/CAM – Efi-Optitex.

Artykuł: https://www.allcomp.pl/przyszlosc-czeka-branze-meblarska/

Targowy Wrzesień

MTM Ostróda 5-7.09.2017

Ostróda kolejny rok z rzędu gościła producentów mebli i dostawców technologii. Eksperci z naszej firmy odpowiadali na wszelkie pytania dotyczące optymalizacji pracy i prezentowali, jak zaimplementować najnowsze technologie krojcze pozwalające na szybszą produkcję i oszczędności czasu oraz pieniędzy na wielu poziomach.

Furnica/Sofab w Poznaniu 12–15.09.2017

Poznańskie targi meblowe zawsze są okazją do spotkań, rozmów, premier i prezentacji najnowszych rozwiązań. Podczas edycji w 2017r, swoje propozycje przedstawiło ponad 500 firm z całego świata. Siłę polskiego przemysłu produkującego meble, półprodukty i maszyny do ich wytwarzania potwierdziła liczna obecność zagranicznych gości, których udział w tej edycji stanowił prawie połowę całkowitej liczby wszystkich zwiedzających, czyli kilkunastu tysięcy osób.

Producenci i odwiedzający byli świadkami premierowego pokazu w Polsce maszyny do rozkroju tkanin tapicerskich Unicut One.5 | Prime. Pokazy pracy urządzenia odbywały się 3 razy dziennie. Obserwatorzy potwierdzali, że automatyczny cutter polskiego producenta to najszybsze tego typu rozwiązanie dostępne na rynku. Rozwiązanie pozwala na monitorowanie pracy w czasie rzeczywistym i pozyskiwanie danych, które można użyć w zakładowych systemach ERP oraz wpiąć w cały plan produkcyjny firmy.

Andrzej Zając, Prezes i współzałożyciel firmy Allcomp Polska, jako jeden z zaproszonych gości, wziął udział w seminarium „Robotyzacja w przemyśle – innowacyjność polskiej branży Meblarskiej”. II Ogólnopolski Kongres Meblarski „Polskie Meble – Konkurencyjna Polska”, który odbył się w trakcie targów, zorganizowany został przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli. Tegoroczne wydarzenie zgromadziło ponad 160 osób, a wśród nich profesjonalistów z branży meblarskiej, przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Lasów Państwowych, świata nauki, oraz firm i instytucji współpracujących z branżą meblarską.

Artykuł: https://www.allcomp.pl/furnicadremasofab-2017-podsumowanie/

BIFE SIM w Rumunii 13–17.09.2017 r.

Nasza kolejna już wizyta w Bukareszcie to możliwość kontaktu z rynkiem rumuńskich producentów. Odbywające się równolegle do polskich targów, BIFE SIM w Rumunii dały nam możliwość spotkania się i porozmawiania o optymalizacji produkcji i rozwiązaniach, które są dedykowane dla branży meblowej i usprawniają prace na krojowni tekstylnej.

Ptak Premiery w Ptak Fashion City od 15.09.2017. do 1.10.

W specjalnie zaaranżowanym showroomie, podczas Ptak Premiery we wrześniu, zaprezentowaliśmy nasz najnowszy produkt – Cutter Unicut Fashion stworzony do automatycznego, wielowarstwowego rozkroju tkanin w branży odzieżowej. Unikalny design, gotowe parametry rozkroju, szybkość działania i wiele więcej – wszystko to, co ma pomóc wynieść Twoją krojownię na wyższy poziom.

Artykuł: https://www.allcomp.pl/najszybszy-krojczy-ptak-fashion-city/

Listopad

IV edycja targów Fast Textile 16-19.11.2017

Targi Fast Textile w Ptak Warsaw Expo były kolejną okazją do spotkań z Klientami i zaprezentowania najnowszego rozwiązania przeznaczonego dla branży odzieżowej – cuttera do tekstyliów polskiej produkcji UNICUT FASHION. Produkt otrzymał wyróżnienie – Diament Fast Textile w kategorii: Nowość roku 2017. 3 razy dziennie podczas targów prowadziliśmy prezentacje rozkroju, które ściągały niemałe grono osób zaciekawionych możliwościami maszyny. Polscy producenci odzieży bez wątpienia szukają rozwiązań, które pomogą im zoptymalizować pracę krojowni ich zakładów produkcyjnych. Przełożyło się to na wiele odbytych rozmów, dużą ilość informacji i cennej wiedzy, którą jak zawsze będziemy się starali wykorzystać w konstruowaniu naszych maszyn i szukaniu rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb i specyfiki firm produkcyjnych.

Artykuł: https://www.allcomp.pl/targi-fast-textile-allcomp-drugi-zdobywca-diamentu/

Grudzień

To już 4 rok z rzędu przygotowaliśmy niestandardowe świąteczne życzenia.

Temat automatycznej, nowoczesnej krojowni może być ujęty nie tylko w standardowy sposób. Może być także tłem do przedstawienia zupełnie innych sytuacji. Tym razem, z hasłem „Allcomp, bliżej niż myślisz…” mieliśmy konkretne przesłanie. W świecie, w którym otacza nas tyle produktów, do których wykonania wykorzystuje się tekstylia, nawet nie zdajemy sobie często sprawy z tego, jak blisko technologii jesteśmy. A właściwie jak bliska nam jest technologia rozkroju tkanin. Nie bez znaczenia jest też fakt, że korzystanie z technologii do rozkroju tekstyliów na nowoczesnej krojowni najzwyczajniej oszczędza czas …i daje Ci go więcej po to, byś mogła/mógł spędzić go z Twoimi bliskimi. Takie były nasze życzenia na Święta Bożego Narodzenia w 2017 roku i cały Nowy 2018 Rok.

Artykuł: https://www.allcomp.pl/automatyczna-krojownia-blizej-niz-myslisz-swieta/

Dziękujemy

To był rok ciężkiej pracy, wielu wyzwań, premier nowych rozwiązań technologicznych, niezliczonej ilości spotkań i rozmów, wspólnego uczenia się i rozwijania. I za to pragniemy serdecznie podziękować Wam wszystkim – naszym Klientom, Partnerom, Dostawcom, Przyjaciołom.


Zespół Allcomp Polska.

zostaw swoje dane

a my skontaktujemy się z Tobą

zostaw swoje dane

a my skontaktujemy się z Tobą