25 stycznia 2017 Podsumowanie roku 2016

Przełom grudnia i stycznia to nie tylko idealny czas na tworzenie nowych postanowień i stawianie sobie wyzwań, a w tym roku wyznaczyliśmy przed sobą ambitne cele, jest to również idealny moment na podsumowania. Rok 2016 obfitował w wiele pozytywnych wydarzeń. Udało nam się zdobyć kilka prestiżowych nagród branżowych, zaprezentowaliśmy różne nowinki technologiczne i korzyści płynące z wykorzystania naszych rozwiązań, wzięliśmy udział w wielu ciekawych wydarzeniach targowych i konferencjach. Było bardzo dynamicznie…

Styczeń zaczęliśmy od dołączenia do elitarnego grona Gazeli Biznesu, najlepiej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw. Miejsce w tym rankingu jest dla nas bardzo cenne, ponieważ o przyjęciu decydują obiektywne wskaźniki rozwoju firmy badane przez niezależną komisję. Jest to dla nas sygnał, że praca, którą wkładamy w rozwój firmy oraz wartości jakie wyznajemy, przynoszą rezultaty, które zauważane są również przez innych. Była to 16 edycja rankingu „Gazele Biznesu”, której patronem jest magazyn „Puls Biznesu”.

Gazele Biznesu
Gazele Biznesu 2016

W lutym objęliśmy patronatem Galę Meblową Meble Plus – Produkt Roku 2016, która była częścią wydarzenia promującego polski nowoczesny design – „4 Design Days”. Kolejna edycja odbędzie się 16-19 lutego 2017 w Katowicach. Już teraz zapraszamy wszystkich na to wydarzenie, tym bardziej, że odbywa się ono w Katowicach, mieście w który mamy siedzibę i produkujemy rozwiązania UNICUT.

Gala Meble Plus
Gala Meble Plus 2016

Kwiecień był dla naszej firmy bardzo aktywnym miesiącem. Nasza firma znalazła się w wśród laureatów nagrody miesięcznika Forbes – Diamentów Forbesa. Zostaliśmy ocenieni jako przedsiębiorstwo z pozytywnym ratingiem wiarygodności. Jednak nic nie udałoby się bez naszych Klientów, co podkreślił Łukasz Zając, Prokurent oraz Specjalista ds. technologii cięcia w firmie Allcomp Polska, tak komentując otrzymanie tej nagrody:

„Jesteśmy tutaj dzięki naszym Klientom, którym bardzo serdecznie dziękuję za zaufanie.”

Diamenty Forbesa 2016
Diamenty Forbesa 2016

Nie mieliśmy czasu ochłonąć po pozytywnych emocjach związanych z odbiorem tak zacnego wyróżnienia, kiedy już nadszedł czas na wyjazd do Łodzi. Podczas targów Techconfex, na których gościliśmy w dniach 13-14 kwietnia, zaprezentowaliśmy naszego kandydata na krojczego – cutter Unicut one.5.

Diamenty Forbesa 2016
Techconfex 2016

Również w Łodzi odbyła się X jubileuszowa konferencja Promatap. Mieliśmy okazję spotkać się i porozmawiać zarówno z naszymi Klientami jak i Partnerami z branży tapicerskiej, a także poznać najnowsze branżowe trendy podczas licznych wykładów i prelekcji.

Promatap 2016
Promatap 2016

W maju byliśmy uczestnikiem II edycji konferencji technicznej AUTOMOTIVE, której partnerem technologicznym była firma Siemens. Mogliśmy nie tylko wymienić się doświadczeniami z innymi przedstawicielami tej niełatwej branży, ale również jako specjaliści zostaliśmy zaproszeni do wygłoszenia prelekcji. Tomasz Rygasiewicz przedstawił temat: „Optymalizacja na krojowni w kierunku Przemysłu 4.0”. W swoim wystąpieniu przybliżył korzyści i oszczędności jakie można wygenerować dzięki zastosowaniu rozwiązań z automatycznej krojowni. Zarysował także kierunek rozwoju linii technologicznych marki Unicut do rozkroju tekstyliów.

Konferencja Automotive
Konferencja Automotive

W czerwcu Polska żyła sportowymi emocjami, my również zagrzewaliśmy naszych piłkarzy do walki. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalny filmik, w którym za pomocą naszych maszyn, sprawnie i szybko wycięliśmy biało czerwone atrybuty.


Wrzesień to dla nas czas intensywnych prezentacji, wyjazdów i targów. W tym roku podczas połączonych wydarzeń FURNICA, INTERMIC oraz SOFAB mieliśmy możliwość zaprezentowania nowych rozwiązań technologicznych oraz zademonstrowania wydajniejszego sposobu zarządzania procesami. W trakcie 3 pokazów dziennie demonstrowane były, oprócz linii do automatycznego rozkładania i rozkroju tekstyliów Unicut, także funkcje Unimanager’a – oprogramowania do zarządzania procesami na krojowni. Mieliśmy okazję spotkać się z wieloma Gośćmi targów oraz naszymi Partnerami z różnych stron świata.

Furnica, Intermic Sofab
Furnica, Intermic, Sofab 2016

Listopad to kolejne międzynarodowe targi, które odbyły się w podwarszawskim centrum Ptak Warsaw Expo. Tym razem mogliśmy spotkać się z odwiedzającymi i wymienić doświadczenia z firmami z branży tekstylnej. Wydarzenie uświetnili znamienici goście, m.in. Maciej Zień szukał pośród różnych stoisk materiałów do swojej nowej kolekcji.
Nie zabrakło również paneli dyskusyjnych i wykładów, codziennie w dedykowanej salce szkoleniowej specjaliści z Allcomp Polska prezentowali: „Podstawy przygotowania produkcji w oprogramowaniu CAD/CAM Optitex”. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się również pokazy obsługi maszyny na naszym stoisku głównym, które odbywały się pod hasłem: „10 prostych kroków obsługi cuttera Unicut”. Pokazy ściągały nawet i do 100 osób.
Było nam również niezmiernie miło odebrać nagrodę Diament Fast Textile, w kategorii „Najlepszy polski wystawca”.

Fast Textile 2016
Fast Textile 2016

Rok zakończyliśmy wspierając swoim patronatem Konkurs Diament Meblarstwa 2017 organizowany przez wydawnictwo Biznes.Meble.pl. W tym roku edycja była wyjątkowa, bo aż 110 firm zgłosiło 174 produkty. Cieszy nas to, że przemysł meblarski w Polsce rozwija się tak dynamicznie i istnieje tak wiele przedsiębiorstw, które inwestują w rozwój swój i pracowników, oraz ciągle podnoszą standardy. Jury złożone z 70 osób wybrało 32 laureatów, którzy odebrali statuetki 06.12. podczas uroczystej gali zrealizowanej w Pin-Up Studio w Warszawie.

Diament Meblarstwa 2016
Diament Meblarstwa 2016

Cieszymy się, że mieliśmy możliwość tak wielu owocnych spotkań z naszymi Klientami i Partnerami. Dziękujemy również naszym Dostawcom oraz Przyjaciołom za efektywną współpracę i zaufanie. Miło nam, że nasza praca została wyróżniona tyloma nagrodami, jednak nie mamy zamiaru zwalniać tempa.
Z wielkim podekscytowaniem patrzymy w przyszłość, gdzie czeka na nas wiele wyzwań: targów, wystaw, projektów i ciekawych wydarzeń.
Do zobaczenia w Polsce i na świecie!


zostaw swoje dane

a my skontaktujemy się z Tobą