fbpx

03 października 2017 Furnica/Drema/Sofab 2017 – Podsumowanie

Ostatnie wydarzenie targowe dla branży producentów mebli – poznańskie targi Furnica/Drema/Sofab były kolejną okazją do zaprezentowania najnowszych trendów w przemyśle około meblowym oraz rozwiązań do produkcji mebli. Producenci i odwiedzający byli świadkami premierowego pokazu maszyny do rozkroju tkanin tapicerskich UNICUT One.5 Prime. Pokazy pracy urządzenia odbywały się 3 razy dziennie. Obserwatorzy potwierdzali, że automatyczny Cutter polskiego producenta to najszybsze tego typu rozwiązanie dostępne na rynku.

Poznańskie targi meblowe zawsze są okazją do spotkań, rozmów, premier, i prezentacji najnowszych rozwiązań. Na tegorocznej edycji swoje propozycje przedstawiło ponad 500 firm z całego świata.

Siłę polskiego przemysłu produkującego meble, półprodukty i maszyny do ich wytwarzania potwierdza liczna obecność na targach zagranicznych gości, których udział w tej edycji stanowił prawie połowę całkowitej liczby wszystkich zwiedzających, czyli kilkunastu tysięcy osób.

Specjaliści z firmy Allcomp Polska corocznie dostarczają najnowsze rozwiązania i premierowo prezentują propozycje dla krojowni meblowych. Polski producent wyposażenia krojowni przygotował naprawdę interesującą propozycję. Linię produkcyjną, która potrafi zoptymalizować pracę, zmniejszyć straty materiałowe i podnieść jakość wykrojów. Goście odbywających się codziennie pokazów rozkroju byli świadkami, jak zgodnie twierdzili, najszybszego rozkroju tkanin tapicerskich spośród wszystkich rozwiązań dostępnych obecnie na rynku.

PRACUJ SZYBCIEJ I WYDAJNIEJ NA KROJOWNI – REALIZUJ 2X WIĘCEJ ZAMÓWIEŃ.

Automat Unicut one.5 | prime do wielowarstwowego rozkroju tekstyliów to nowa odsłona rozwiązań optymalizujących i przyspieszających pracę krojowni tekstylnych. Cutter przygotowany jest do pracy nawiązując do założeń koncepcji Przemysłu 4.0. Jego cechą charakterystyczną jest osiąganie bardzo wysokich prędkości rozkroju. Rozwiązanie pozwala na monitorowanie pracy w czasie rzeczywistym i pozyskiwanie danych, które można użyć w zakładowych systemach ERP oraz wpiąć w cały plan produkcyjny firmy.

Cutter Unicut one.5 | prime daje Ci nowe, dodatkowe oszczędności! Inną cechą charakteryzującą cutter jest tzw. „możliwość cięcia w locie”, czyli ciągłego rozkroju, także podczas przesuwu materiału na polu pracy. Maszyna umożliwia rozkrój nawet przy przesuwie materiału przy pełnym vacuum, co pozwala oszczędzić nawet do 60% czasu. Łatwe łączenie plików cięcia z parametrami rozkroju to przyspieszenie pracy i dodatkowa oszczędność czasu. Nasze badania i porównania pokazują, że rozkrój dzięki linii produkcyjnej z cutterem Unicut one.5 | prime może być nawet do 2x szybszy. Jeśli jeszcze nie miałeś możliwości zweryfikowania tego, zachęcamy do odwiedzenia nas w siedzibie firmy w Katowicach, gdzie powstają te innowacyjne rozwiązania.

W gronie ekspertów

Andrzej Zając, Prezes i współzałożyciel firmy Allcomp Polska, wziął udział jako jeden z zaproszonych gości, w seminarium „Robotyzacja w przemyśle – innowacyjność polskiej branży
Meblarskiej”. II Ogólnopolski Kongres Meblarski „Polskie Meble – Konkurencyjna Polska”, który odbył się w trakcie targów, zorganizowany został przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli. Tegoroczne wydarzenie zgromadziło ponad 160 osób, a wśród nich profesjonalistów z branży meblarskiej, przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Lasów Państwowych, świata nauki, oraz firm i instytucji współpracujących z branżą meblarską. Tematami, które poruszono podczas wydarzenia były najważniejsze i najbardziej aktualne kwestie związane z budowaniem polskiej marki meblowej na rynkach zagranicznych, zwiększeniem innowacyjności polskiego meblarstwa, optymalizacją produkcji i pozyskiwaniem klientów i wiele innych.

Dziękujemy

Grzegorz Żupa, reprezentujący firmę Allcomp Polska gorąco dziękował wszystkim odwiedzającym za przybycie: „Cenimy sobie dialog, uwagi, pytania i sugestie. Wiemy, jak ważny jest kontakt z producentami mebli i innymi dostawcami technologii, podzespołów, części i materiałów. Dlatego dziękujemy wszystkim za spotkania, odwiedzenie naszego stoiska oraz uczestnictwo w prezentacjach. Przede wszystkim dziękujemy za przeprowadzone rozmowy, które są dla nas inspiracją. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, zachęcamy do podzielenia się z nami swoją opinią na temat prezentowanych rozwiązań”

marketing@allcomp.pl

zostaw swoje dane

a my skontaktujemy się z Tobą