fbpx

Jeszcze parę lat temu siły roboczej było więcej i była znacznie tańsza.

Obecnie producenci starają się zautomatyzować czy usprawnić tyle procesów, ile tylko się da. Umaszynowić można m.in. podawanie i rozkrój materiału, podawanie i rozkrój drewna, pakowanie. Przykładami są: zakupy optymalizerek do cięcia drewna, oprogramowania o najlepszych algorytmach zagnieżdżania elementów do wykroju na materiale tekstylnym (jak np. Efi Optitex z modułami NEST), czy systemów do nawarstwiania materiałów tapicerskich oraz do automatycznego rozkroju tkanin (m.in. maszyn Unicut rodzimego producenta). Im dynamiczniejsza jest sytuacja na rynku, tym mocniej na producentach wymagana jest konieczność zmian. Pojawiają się nowe maszyny, ludzie, napływa coraz więcej zleceń. Procesy produkcyjne komplikują się. Okazuje się, że zwiększenie liczby linii produkcyjnych i pracowników nie zawsze wystarcza.
Tomasz Rygasiewicz, Doradca ds. Klienta Kluczowego

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów i skontaktuj się z nami

Skontaktuj się

lub czytaj dalej aby dowiedzieć się z jakimi problemami w Twojej branży mierzymy się na codzień

Niska jakość wykrojów, dużo zwrotów.

Dobre zaplanowanie pracy na liniach produkcyjnych może pozwolić na wydajną pracę z maksymalnym wykorzystaniem zasobów.

Chcesz wiedzieć więcej?

Automatyzacja produkcji kluczem do sukcesu

Urządzenia Unicut do rozkroju materiałów tapicerskich charakteryzują się wysoką jakością wykroju oraz powtarzalnością. Jest to szczególnie istotne w rozkroju wielowarstwowym tak bardzo popularnym w branży meblowej.

Cutter automatyczny Unicut jest urządzeniem wielofunkcyjnym a jednocześnie bardzo prostym w obsłudze

Jak w złożonym procesie produkcyjnym poradzić sobie z ogromem wyzwań? Zobacz jak nasze rozwiązania pozwoliły firmie Wersal na zwiększenie potencjału produkcyjnego

Brak wykwalifikowanych pracowników.

Rekrutacja wysoko wykwalifikowanych pracowników jest dużym wyzwaniem w firmach produkcyjnych, które nie mogą sobie pozwolić na to aby utrata pracownika spowodowała przestoje i opóźnienia na produkcji.

Chcesz wiedzieć więcej?

Wysokie koszty surowca, dużo odpadów, koszty utilzacji.

Wysokie koszty surowca wykorzystywanego do produkcji mebli tapicerowanych sprawiają że przedsiębiorcy muszą dołożyć wszelkich starań aby optymalnie ten surowiec wykorzystać. Niestety bardzo często brak odpowiednich urządzeń powoduje, że materiał jest marnowany co jednocześnie zwiększa koszty utylizacji.

Chcesz wiedzieć więcej?

Oszczędność surowca w rozkroju wielowarstwowym jest jednym z kluczowych elementów w zakładach produkcyjnych

Cuttery wielowarstwowe, które mogą ciąć surowiec nawet do 8cm po kompresji, gwarantują minimalną ilość odpadów. Dzięki temu materiał jest wykorzystany maksymalnie a koszty utylizacji maleją.

Nasi klienci o nas

“Mamy bardzo nowoczesną krojownię, na której całą linię produkcyjną ułożyła nam firma Allcomp Polska. Mogę polecić tę firmę.” Współwłaściciel, Łukasz Kaczorowski, Wersal
"Mogę śmiało powiedzieć, że oszczędności materiału przy wykroju wzrosły." Członek zarządu, Maciej Kaleta, Kalmar