fbpx

23 lutego 2017 4 Design Days oraz XV Gala Mebli Plus za nami.

W weekend zakończyła się kolejna edycja 4 Design Days. Wydarzenie, które mamy nadzieję, na stałe wpisze się w harmonogram imprez branżowych w kraju, odwiedziło ponad 5.000 gości biznesowych, 300 prelegentów, którzy wystąpili na 40 sesjach tematycznych. Pomiędzy 16 a 19 lutego Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach odwiedziło łącznie 25.000 osób. To były cztery interesujące dni z designem i architekturą.

Przez 4 dni lutego katowickie Międzynarodowe Centrum Kongresowe połączyło ikony światowego i polskiego designu, stało się miejscem spotkań architektów i projektantów, przedstawicieli producentów, developerów. To wszystko w świetnej lokalizacji. Zdobywca wielu polskich i międzynarodowych nagród (MCK) to miejsce świetnie sprzyjające dyskusjom o inspiracjach, światowych trendach w architekturze i designie (w tym mebli).

W ciągu pierwszych dwóch dni odbyło się 40 paneli dyskusyjnych, prezentacji i debat w m.in. takich tematach jak, wzornictwo przemysłowe, technologie, rozwój rynku, perspektywy, miasta przyszłości, rewitalizacja przestrzeni miejskiej. Szczególnie ciekawe dla producentów mebli mogły być panele dotyczące rozwoju polskiej branży meblowej, rynków zbytu, odniesień do globalnej gospodarki, inwestycji w rozwój, niedostatku pracowników, nowych technologii wspierających nowoczesną produkcję mebli. Moderatorem jednego z paneli dyskusyjnych był prof. dr hab. inż. Jerzy Smardzewski, Kierownik Katedry Meblarstwa na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

Drugi raz podczas 4 Design Days w Katowicach miejsce miało rozstrzygnięcie konkursu branżowego – „Meble Plus – Produkt Roku”. Laureatami wyróżnień oraz nagród stały się firmy, których produkty zostały uznane za posiadające ponadprzeciętne walory estetyczne, innowacyjne rozwiązania i wysoce zaawansowane technologie. Była to już 15 edycja konkurs. Spośród 70 zgłoszonych produktów w 16 kategoriach jury wybrało najlepsze meble tapicerowane i skrzyniowe, zestawy kuchenne i krzesła, akcesoria, komponenty i elementy meblowe. Łącznie wręczono 18 nagród a także 10 wyróżnień. Specjalne wyróżnienie otrzymała Osoba Roku oraz Firma Roku. Jury konkursowe składało się z wielu ekspertów i profesjonalistów zajmujących się od wielu lat branżą meblową, osób reprezentujących instytucje i stowarzyszenia, targi branżowe, projektanci, dziennikarze i inni.

 

Wśród produktów nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie „Meble Plus – Produkt 2017” doceniono m.in:

„Zestaw wypoczynkowy”
nagroda: zestaw „Kelly” (Wajnert Meble)
wyróżnienie: zestaw „Genova” (Stagra Meble)

„Sofa”
nagroda: sofa „Modena” (Stella/Grupa Poldem)
wyróżnienie: system „Massimo” (Gala Collezione)

„Salon”
nagroda: kolekcja „Possi Light” (Black Red White)
wyróżnienie: kolekcja „Lyon” (Meble Wójcik)

„Mebel mieszkaniowy”
nagroda: narożnik „Lugo” (PMW)

„Sypialnia”
nagroda: kolekcja „Zefir” (Szynaka Meble)
wyróżnienie: kolekcja „Florencja” (Mebli Taranko)

„Mebel dziecięcy i młodzieżowy”
nagroda: sofa „Play Full” (Libro)
wyróżnienie kolekcja „Colors” (Fabryka Mebli Forte)

„Fotel/krzesło”
nagroda: krzesło „Manta” (Noti)

„Materiały tapicerskie”
nagroda: kolekcja tkanin tapicerskich „Windmill” (Toptextil)

Nagroda redakcji „Meble Plus”
kolekcja tkanin tapicerskich „Largo” (Fargotex)

Nagroda internautów
kolekcja „Atelie” (Meble Krysiak).

Organizatorem wydarzenia 4 Design Days, Forum Branży Meblowej oraz konkursu i gali rozdania nagród Meble Plus – Produkt Proku 2017 jest Grupa PTWP do której należy wydawnictwo Publikator wydające m.in. czasopismo branżowe Meble Plus, czy portal biznesmeblowy.pl. Jednym z patronów części wydarzeń, jak np konkursu i gali, była m.in. francuska firma Lectra, od lat wdrażająca rozwiązania do optymalizacji pracy na krojowni, oraz już po raz kolejny firma Allcomp Polska, polski producent maszyn do automatycznego rozkroju tapicerki meblowej.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym ze wszystkich kategorii. Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia.

zostaw swoje dane

a my skontaktujemy się z Tobą